
> Excel voor financials & managers
> Leer in 1 dag meer over Excel
> 10% korting voor Rendement-lezers
Meer informatie...
5 februari 2010 | 0 reacties | Reageer
Binnenkort heeft u geen accountantsverklaring meer nodig als u binnen twee jaar na oprichting van uw bv een bedrijfsmiddel aan uw onderneming wilt verkopen. Als de Eerste Kamer akkoord gaat met de invoering van de Wet vereenvoudiging en flexibilisering bv-recht, verdwijnt hiermee namelijk de zogeheten nachgründung. Hiervoor in de plaats krijgt u dan extra bestuurdersaansprakelijkheid.
Met de nieuwe wet komen de kapitaalbeschermingsregels voor uw bv te vervallen. Dit betekent voor u dat de minimale kapitaalseis van € 18.000 komt ter vervallen en daarmee de inbrengverklaring. Een andere vorm van kapitaalbescherming is de nachgründung. Ook deze komt te vervallen. In deze accountantsverklaring staat dan dat de bv niet teveel voor dit bedrijfsmiddel betaald heeft. Laat u deze verklaring niet opstellen, dan kan de curator bij een faillissement van uw bv eisen dat u het bedrag van de verkoop terugbetaalt. In plaats van deze regeling krijgt u te maken met verhoogde bestuurdersaansprakelijkheid.
De verhoogde bestuurdersaansprakelijkheid waarmee u te maken krijgt, houdt in dat u als bestuurder moet toetsen of de transactie verantwoord is of niet. Geeft u uw fiat, en heeft u uw oordeel onvoldoende getoetst, dan bent u hiervoor als bestuurder aansprakelijk op het moment dat uw bv failliet gaat. Mocht u in de eerste jaren van uw bv een bedrijfsmiddel aan uw onderneming hebben verkocht zonder dat daarvan een accountantsverklaring is opgesteld, dan heeft u geluk. Heeft u een transactie gedaan, waarop de nachgründung van toepassing was, dan heeft u geluk. De nachgründung komt namelijk met terugwerkende kracht te vervallen. De minister van Justitie heeft dit bekendgemaakt.
152 keer bekeken
Trefwoorden: Bestuurdersaansprakelijkheid, BV

> Excel voor financials & managers
> Leer in 1 dag meer over Excel
> 10% korting voor Rendement-lezers
Meer informatie...
Tweewekelijks vaknieuws in uw mailbox?
- Vaknieuws
- Tools
- Vraag en Antwoord
Vergroot uw kennis en praktische vaardigheden
en volg een opleiding.
Abonnees krijgen 10% korting.
Vergroot uw kennis en praktische vaardigheden
en neem deel aan een Salaris congres.
10% korting voor abonnees!
Copyright © 2010 Rendement. Alle rechten voorbehouden|Algemene voorwaarden en Privacy
Reageren op dit bericht
Login of registreer u om te reageren.
Nog geen abonnee? Abonneer je nu.