
> Excel voor financials & managers
> Leer in 1 dag meer over Excel
> 10% korting voor Rendement-lezers
Meer informatie...
1 maart 2010 | 0 reacties | Reageer
Maatschappelijk verantwoord ondernemen heeft de laatste jaren een enorme vlucht genomen. Steeds meer bedrijven zijn milieubewust bezig. De consument vraagt om meer groen, u biedt meer groen aan. U wilt hier dan ook mee adverteren, maar dat gaat niet zomaar.
Het is natuurlijk goed om met het milieu bezig te zijn en uw producten hierop aan te passen. U wilt dit uiteraard aan uw doelgroep kenbaar maken. Het zou best wel eens kunnen dat milieubewust produceren de consument over de streep trekt om uw producten aan te schaffen en niet die van de concurrent. U kunt alleen niet zomaar roepen dat u groen denkt. U moet dit wel kunnen onderbouwen, vooral als u er nadrukkelijk mee adverteert. De Reclame Code Commissie (RCC) ligt namelijk op de loer. CheapTickets.nl is al op de vingers getikt.
CheapTickets.nl vergelijkt vluchten op CO2 uitstoot en hangt hier een energielabel aan. Een A-label betekent dat de vlucht de milieuvriendelijkste route vliegt. Hoe minder tussenstops hoe beter het is voor het milieu. Om dit te benadrukken adverteer de vliegreizenverkoper met de tekst ‘Fly Cheap & Green' en beweert de groenste vluchten aan te bieden. Milieudefensie was het hier niet mee eens en stelde dat dit misleiding is van de consument. De RCC was het hier mee eens. Door de groene advertentie wekt CheapTickets.nl de indruk dat de vliegreizen milieuvriendelijk zijn. De RCC oordeelt dat de juistheid hiervan niet is aangetoond. De consument kan ook niet controleren of het klopt dat de ene vliegreis groener is dan de andere. CheapTickets.nl mag niet beweren dat de door hen aangeboden vliegreizen in absolute zin milieuvriendelijk zijn omdat vliegreizen op zichzelf niet milieuvriendelijk zijn.
182 keer bekeken
Trefwoorden: Adverteren, Milieu
Wekelijks vaknieuws in uw mailbox?

> Excel voor financials & managers
> Leer in 1 dag meer over Excel
> 10% korting voor Rendement-lezers
Meer informatie...
5 maanden nu voor slechts €39,-
Vergroot uw kennis en praktische vaardigheden
en volg een opleiding.
Abonnees krijgen 10% korting.
Neem nu een proefabonnement
Vergroot uw kennis en praktische vaardigheden
en neem deel aan een Marketing Rendement congres.
10% korting voor abonnees!
Rendement is uitgeverij van de volgende nieuws- adviesmagazines voor MKB en Non-profit:
Nieuws en advies voor arboprofessionals
Nieuws en advies voor bestuurders van non-profitorganisaties
Nieuws en advies voor directeuren en ondernemers
Nieuws en advies voor financials
Nieuws en advies voor ondernemers en adviseurs
Nieuws en advies over personeelszaken
Nieuws en advies voor managers en consultants
Nieuws en advies over marketing, sales en communicatie
Nieuws en advies voor secretaresses en office managers
Nieuws en advies voor ondernemingsraden
Nieuws en advies voor professionele pc-gebruikers
Nieuws en advies voor salarisadministrateurs
Nieuws en advies voor uzelf, uw werk en uw financiën
Reageren op dit bericht
Login of registreer u om te reageren.