
> Excel voor financials & managers
> Leer in 1 dag meer over Excel
> 10% korting voor Rendement-lezers
Meer informatie...
5 maart 2010 | 0 reacties | Reageer
Als u een onjuiste factuur aan een klant geeft, kan dat sinds dit jaar verstrekkende gevolgen hebben. U riskeert hiermee bij boekenonderzoek door de Belastingdienst namelijk een verzuimboete van maximaal € 4.920 per factuur. Hetzelfde geldt als u helemaal geen factuur heeft uitgereikt. Het is dus verstandig om eens goed naar het factureringsproces van de organisatie te kijken.
De eisen waaraan een factuur moet voldoen, zijn vastgelegd in de Wet op de omzetbelasting. Daar staat bijvoorbeeld dat u altijd het btw-nummer van de organisatie op de factuur moet vermelden, net als de naam van de debiteur en een specificatie van de goederen of diensten die u aan de klant heeft geleverd. Kijk ook naar de precieze factuurvereisten volgens de Belastingdienst. Constateert de inspecteur bij controle dat uw facturen niet aan deze vereisten voldoen, dan kunt u hier door de nieuwe regeling sinds 1 januari van dit jaar dus een verzuimboete voor krijgen.
De nota's die u uitreikt moeten niet alleen correct zijn, u moet er ook op letten dat u ze op tijd verstuurt. U moet factureren binnen 15 dagen na afloop van de maand waarin uw organisatie de levering of dienst heeft verricht. Het is nog niet duidelijk of uw organisatie ook een verzuimboete kan krijgen als u uw facturen te laat verstuurt. Als u geen factuur verstuurt, bent u in ieder geval wel de sigaar.
490 keer bekeken
Trefwoorden: Controle , Factureren, Factuur
Wekelijks vaknieuws in uw mailbox?

> Excel voor financials & managers
> Leer in 1 dag meer over Excel
> 10% korting voor Rendement-lezers
Meer informatie...
5 maanden nu voor slechts €39,-
Vergroot uw kennis en praktische vaardigheden
en volg een opleiding.
Abonnees krijgen 10% korting.
Neem nu een proefabonnement
Vergroot uw kennis en praktische vaardigheden
en neem deel aan een MT Rendement congres.
10% korting voor abonnees!
Rendement is uitgeverij van de volgende nieuws- adviesmagazines voor MKB en Non-profit:
Nieuws en advies voor arboprofessionals
Nieuws en advies voor bestuurders van non-profitorganisaties
Nieuws en advies voor directeuren en ondernemers
Nieuws en advies voor financials
Nieuws en advies voor ondernemers en adviseurs
Nieuws en advies over personeelszaken
Nieuws en advies voor managers en consultants
Nieuws en advies over marketing, sales en communicatie
Nieuws en advies voor secretaresses en office managers
Nieuws en advies voor ondernemingsraden
Nieuws en advies voor professionele pc-gebruikers
Nieuws en advies voor salarisadministrateurs
Nieuws en advies voor uzelf, uw werk en uw financiën
Reageren op dit bericht
Login of registreer u om te reageren.