Als salarisadministrateur heeft u niet alleen te maken met de persoonsgegevens die u zelf verwerkt. U heeft namelijk ook te maken met externe partijen die iets met de persoonsgegevens van de werknemers van uw organisatie doen. Denk bijvoorbeeld aan de aanbieder van uw salarissoftwarepakket. Uw organisatie blijft altijd verantwoordelijk voor de gegevens en hoe daarmee omgegaan wordt. U moet de afspraken met de externe partij vastleggen in een verwerkersovereenkomst.
Als salarisadministrateur kan het haast niet anders dan dat u te maken heeft met externe partijen. U gebruikt immers hoogstwaarschijnlijk een salarissoftwarepakket van een softwareleverancier. Die leverancier heeft daardoor toegang tot persoonsgegevens van de werknemers van uw organisatie. Ook heeft u te maken met een bedrijfsarts of arbodienst die toegang heeft tot persoonsgegevens van werknemers van uw organisatie.
In beide gevallen blijft uw organisatie de zogeheten verwerkingsverantwoordelijke en verantwoordelijk voor hoe met die gegevens omgegaan wordt. Maar uw organisatie kan het (deels) verwerken van persoonsgegevens van werknemers ook uitbesteden aan een andere organisatie. In dat geval is uw organis