VERDIEPINGSARTIKEL

Aansprakelijkheid van werknemers als zij schade veroorzaken

10 juni 2024 6 minuten Door redactie

Het overkomt iedere werkgever weleens dat een werknemer schade veroorzaakt. Schade aan bedrijfsmiddelen van uw organisatie, aan eigendommen van een klant of aan spullen van één van uw andere werknemers. De vraag die dan rijst: is de werknemer aansprakelijk voor de veroorzaakte schade, of bent u dat als werkgever?

De hoofdregel van werknemersaansprakelijkheid is vastgelegd in artikel 7:661 van het Burgerlijk Wetboek (BW). Hierin staat dat een werknemer tegenover zijn werkgever niet aansprakelijk is voor de schade die hij bij de uitoefening van zijn werkzaamheden toebrengt aan de werkgever of een derde. Kortom, meestal zult u als werkgever aansprakelijk zijn. Dat kan anders zijn als:

  • er sprake is van opzet;

Maak een account aan, je hoeft geen abonnee te zijn om het artikel te kunnen lezen


Al een account? Log in.

Kies een wachtwoord van tenminste 8 tekens.

Vul wee keer hetzelfde wachtwoord in.

Vul uw organisatie in.