VERDIEPINGSARTIKEL

De dga en loonheffingen

8 april 2026 5 minuten Door redactie

Naast dat je als dga werkgever bent is het ook vaak zo dat je werknemer bent van de bv. Je hebt dus een dubbelrol. Doordat je twee petten op hebt spelen er bij de loonheffingen een aantal bijzonderheden voor jou, zoals de gebruikelijkloonregeling, de doorbetaaldloonregeling en de eventuele premieplicht voor de werknemersverzekeringen.



Als dga ben je een geval apart voor de loonheffingen. Je bent namelijk niet altijd verplicht verzekerd voor de werknemersverzekeringen (infographic). Jouw bv betaalt dan geen premies voor jou. De loonbelasting/premie volksverzekeringen gelden wel voor jou. Die moet uw bv dus op jouw loon inhouden en afdragen.

Om aangemerkt te worden als werknemer moet er sprake zijn van:

  • een verplichting tot het verrichten van persoonlijke arbeid;
  • betaling van loon;
  • ondergeschiktheid, er is sprake van een gezagverhouding.

Als één van de genoemde elementen ontbreekt, is er geen sprake van een echte dienstbetrekking. In de situatie dat je als dga werkzaamheden verricht voor jouw bv waarin je 100% van de