Goed OR-werk staat en valt bij de informatie die jullie OR tot zijn beschikking heeft. Zonder de juiste informatie kan jullie OR niet meepraten, laat staan dat je invloed kunt uitoefenen op belangrijke besluiten.
De Wet op de ondernemingsraden (WOR) verplicht de bestuurder dan ook om de OR van informatie te voorzien. Om welke informatie gaat het, hoe leid je de stroom informatie in goede banen en waar haal je die vandaan?
Het recht op informatie is voor de OR de eerste voorwaarde om invloed uit te kunnen oefenen op belangrijke besluiten van de bestuurder. De informatierechten van de OR zijn vastgelegd in artikel 31 en verder WOR. De WOR maakt onderscheid in informatie die de OR ongevraagd hoort te ontvan