Box 3-heffing soms 'buitensporige last'
De vermogensrendementsheffing kan in sommige gevallen een buitensporige last zijn voor een belastingplichtige. Bijvoorbeeld als iemands vermogen is onteigend door de Staat der Nederlanden. Dit heeft gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs aangegeven.
Het ging in deze zaak om een man die op 31 januari 2013 zijn vermogen had geïnvesteerd in aandelen van SNS Reaal. Een dag later, op 1 februari, nam de Staat de aandelen van het financiële concern over om het van de ondergang te redden. De toenmalige aandeelhouders moesten hun stukken afgeven en moesten slikken dat ze daar geen compensatie voor kregen.
Huurtoeslag terugbetalen
Dat was al een schok, maar bij de aangifte inkomstenbelasting (tools) over het jaar 2013 kreeg de man nog een negatieve verra