Schaft u dit jaar een milieuvriendelijke auto aan, dan kunt u profiteren van de milieu-investeringsaftrek (MIA). Hierbij moet u echter wel rekening houden met drie verschillende categorieën, die afhankelijk zijn van de zuinigheid van de auto. De willekeurige afschrijving milieu-investeringen (VAMIL) kunt u echter niet meer toepassen voor deze auto.
In het bericht ‘Nieuwe milieu- en energielijst voor 2014’ kon u lezen over de VAMIL, MIA en de energie-investeringsaftrek (EIA) voor 2014. De overheid stelt elk jaar een nieuwe lijst vast en houdt daarbij rekening met de nieuwste ontwikkelingen.
Zo moet u dit jaar bij investeringen in zeer zuinige auto’s rekening houden met verschillende categorieën. Afhankelijk van de uitstoot is de aftrek 36%, 27% of 13,5%. De indeling is als volgt:
Vorig jaar kon u voor auto’s met een nihilbijtelling nog gebruikmaken van de VAMIL en dus willekeurig afschrijven over 75% van de investering. Dat is dit jaar niet meer mogelijk. U kunt de VAMIL niet langer toepassen als u investeert in zuinige auto’s. Alleen de MIA levert u dan nog voordeel op.
Heeft u vragen over de gevolgen van bovenstaande maatregel of wijziging, dan kunt u deze als Premium-abonnee gratis stellen aan de experts van MKB Adviesdesk. U krijgt gegarandeerd antwoord binnen vijf werkdagen. Wacht niet langer en stel uw vraag!