Het kabinet heeft een berekening laten maken van de verschillen in belastingdruk tussen werknemers, IB-ondernemers en dga’s. Hierbij zijn natuurlijk wel een flink aantal aannames gedaan maar het onderzoek geeft u wel een duidelijk beeld van de verschillen, die flink uiteenlopen. De werknemer is hierbij wel de onderliggende partij.
Er bestaat bij het kabinet al een hele tijd de wens om de verschillen in belastingdruk tussen werknemers, IB-ondernemers en dga’s te verkleinen. Vooral het verschil tussen werknemer en IB-ondernemer is een doorn in het oog van de overheid.
De opkomst van het aantal zzp’ers heeft deze discussie alleen nog maar meer onder druk gezet. Zelfstandigen betalen namelijk een stuk minder b