Tweede Kamer stemt in met wet voor delen van betaalgegevens aan derden
De Tweede Kamer heeft ingestemd met de wet die de ‘herziene richtlijn betaaldiensten’, de Payment Services Directive (PSD2), moet invoeren. Door de Europese richtlijn kunnen ook andere partijen, zoals nieuwe aanbieders van betaaldiensten, inzicht krijgen in betaalgegevens van consumenten.
Door de wet moeten banken, als de consument daar toestemming voor geeft, ondernemingen voortaan toegang geven tot de financiële gegevens van hun klanten. Het geven van de toestemming door consumenten was ook het belangrijkste zorgpunt van de Kamerleden. Hiervoor zijn ook een aantal moties aangenomen.
Implementatiewet eerst naar de Eerste Kamer
De wet zal met de aangenomen moties aangeboden worden aan de Eerste Kamer. De moties gingen over de volgende onderwerpen:
- Er zal een toestemmingsoverzic