Wees geen boezemvriend van uw werknemers

9 oktober 2019 | Door redactie

Iedere leidinggevende wil een prettige arbeidsrelatie met zijn werknemers. Plezier op de werkvloer is een belangrijke voorwaarde om ontspannen te kunnen werken. Dat is allemaal leuk en aardig, maar vriendjes met de werkvloer willen zijn is niet altijd even handig.

Vaak hebben leidinggevenden die makkelijk in de omgang zijn en vooral aardig gevonden willen worden, grote moeite met leiden. Ze vermijden verantwoordelijkheden, durven geen nee te zeggen, kunnen niet delegeren, geven geen grenzen aan en nemen geen impopulaire maatregelen. Allemaal om de harmonie te bewaren en de toffe peer uit te hangen.

Ontspannen sfeer op de werkvloer

Gelukkig heerst er op de Nederlandse werkvloer niet zo’n hiërarchie als op de Franse of Belgische, waar werknemers hun leidinggev