VERDIEPINGSARTIKEL

Mensgericht organiseren voor aantrekkelijk werkgeverschap

8 juni 2026 6 minuten Door redactie

Van HR wordt steeds vaker verwacht dat het meedenkt over organisatieontwikkeling, cultuur en aantrekkelijk werkgeverschap. Tegelijkertijd gaat in de praktijk nog veel aandacht uit naar operationele vraagstukken en initiatieven die onvoldoende met elkaar samenhangen. Met mensgericht organiseren kun je als HR-professional en strategisch partner hierin een verschil maken en zo een aantrekkelijke(re) werkomgeving creëren.


Dit verdiepingsartikel is geschreven door Yrenee Koen, organisatiestrateeg en amplitie expert bij Talent College, e-mail: yrenee@talentcollege.nl


Met het oog op aantrekkelijk werkgeverschap investeren veel organisaties al volop in hun mensen, met aandacht voor zowel welzijn als resultaat. Denk aan leiderschapstrajecten (infographic), vitaliteitsprogramma’s (toolbox), nieuwe gespreksvormen voor functioneren en initiatieven rondom samenwerking en cultuur.

Er wordt goed nagedacht over wat nodig is; interventies zijn zorgvuldig gekozen en sluiten aan bij wat er speelt. Maar toch eisen die interventies vaak voortdurend aandacht op, zonder duidelijke langdurige resultaten.

Het initiatief is vaak geen vanzelfsprekend onderdeel van hoe er dagelijks wordt gewerkt

Geen duidelijke lijn

Tegenvallende resultaten liggen zelden aan de kwaliteit van de m