Als een werknemer door ziekte het eigen werk geheel of deels niet kan verrichten, is die werknemer arbeidsongeschikt. Op zowel de werkgever als de werknemer rust dan de verplichting de werknemer weer in het arbeidsproces te re-integreren.
Dit verdiepingsartikel is geschreven door Dick van Deventer, advocaat bij Valegis Advocaten, e-mail: d.vandeventer@valegis.com
Re-integreren doe je bijvoorbeeld door de werknemer het eigen of aangepast werk, al dan niet via een opbouwschema, te laten verrichten. De werknemer moet daaraan meewerken. Ook moet je het loon van de werknemer doorbetalen.
Maar gedurende welke periode moet je dan welk bedrag wel of niet doorbetalen? Geldt die doorbetaling ook voor variabele looncomponenten, zoals een overwerkvergoeding, commissie of provisie?
Het gaat in ieder geval om het vaste brutomaandsalaris
In beginsel moet je gedurende twee jaar (104 weken) dat de werknemer ziek en arbeidsongeschikt is het loon doorbetalen. Als de werknemer de AOW-gerechtigde leeftijd heeft bereikt, is die termijn zes weken. D