VERDIEPINGSARTIKEL

Aansprakelijkheid afwenden als je een bv verkoopt of opdoekt

14 juli 2025 6 minuten Door redactie

Glas gaat in de glasbak en oude kranten belanden in de papiercontainer. Dat is makkelijk. Maar waar laat jij je oude bv? Een bv die groeit en bloeit doe je natuurlijk niet weg. Maar helaas zijn er ook bv’s met oplopende verliezen en bv’s waarin niet meer zo veel gebeurt, maar waarin nog wel claims terecht kunnen komen. Waar laat je zo’n bv?


Dit verdiepingsartikel is geschreven door Bert van Mieghem, advocaat ondernemingsrecht bij Wybenga Advocaten, e-mail: vanmieghem@wybenga-advocaten.nl


Eén van de minst verstandige dingen om te doen is je bv verkopen aan een ‘katvanger’. Er zijn bemiddelaars actief die zich erin specialiseren om jou met zo iemand in contact te brengen. Daarna gaat het als volgt. Op papier ontvang je één euro voor de aandelen van je bv. Onder de tafel moet je zelf nog een flink bedrag aan de bemiddelaar betalen. Vervolgens gaat de koper met je bv aan de haal. Uit naam van je bv worden allerlei bestellingen gedaan waarvoor niet betaald wordt.

Als je bv nog administratie had, geeft de katvanger die mee met het oud papier. Dan vraagt een van de onbetaald gebleven leveranciers het faillissement aan en gaat de bv bankroet. Voor de schuldeisers is er niets meer te halen en een adm