VERDIEPINGSARTIKEL

Er is meer dan alleen verticale promotie

24 november 2022 8 minuten Door redactie

Organisaties willen hun goede vakspecialisten graag behouden. Dat kan door deze werknemers binnen de organisatie door te laten groeien. Het is verleidelijk om zo’n vakspecialist dan een leidinggevende functie aan te bieden. Vakspecialist en manager zijn echter heel verschillende banen. Door in gesprek te gaan komt u erachter of zo’n leidinggevende rol geschikt is voor de werknemer én uw organisatie.


Dit verdiepingsartikel is geschreven door Ester de Bruine, eigenaar Loopbaanonderhoudsgroep en Mariëtte Vester, specialist Corporate Change en HR


De rol van leidinggevende heeft voor veel mensen een grote aantrekkingskracht. Leidinggevenden hebben immers (in meer of mindere mate) iets te zeggen over de koers van een organisatie. Daarmee kunnen werknemers hun eigen vakgebied beter of anders neerzetten binnen die koers.

Met aan het stuur zitten, komt een bepaalde status. Ook gaan werknemers er qua arbeidsvoorwaarden meestal op vooruit als zij hun specialistische functie voor een leidinggevende functie verruilen.

Voor de organisatie voelt het vaak goed om een vakspecialist aan het roer van een afdeling te zetten. Dit is immers een werknemer die heeft laten zien het vakgebied goed te beheersen.

De werknemer kent zowel het vakgebied als de organisati