Bij een (opkomende) recessie wordt al snel gedacht aan ontslag en vacaturestops, terwijl het juist uw personeel is dat uw organisatie kan helpen een financieel lastige periode door te komen. Hiervoor is het wel nodig om proactief te handelen en uw personeel voor te bereiden op lastigere bedrijfseconomische omstandigheden. Hoe u dat doet, leest u in dit verdiepingsartikel.
Om uw personeel op de langere termijn voor te bereiden op de toekomst is het een goed idee om periodiek een strategische personeelsplanning (SPP) (verdiepingsartikel) te maken. Een nadeel van een SPP is dat deze in de regel vijf jaar vooruit kijkt. Een recessie is lastig op zo’n lange termijn te voorspellen. Uw organisatie zal in die situatie sneller moeten schakelen, dan bij een reguliere SPP mogelijk is.
In een notendop verandert een recessie het bestedingspatroon van consumenten, waardoor de verkoop van veel diensten en producten afneemt. Vaak nemen ook de kosten voor uw organisatie toe. Met als gevolg dat de economische kansen van uw organisatie afnemen. Verslechterde economisch