VERDIEPINGSARTIKEL

OR & de rechten en bevoegdheden bij flexkrachten

21 januari 2026 6 minuten Door redactie

Werkgevers maken dankbaar gebruik van flexibele arbeidsconstructies, zoals uitzenden, payrollen en contracting. Op die manier kunnen zij namelijk beter inspelen op veranderingen of tijdelijke drukte in de organisatie. Wat zijn de verschillen tussen deze arbeidsconstructies en welke rechten en bevoegdheden heeft de ondernemingsraad (OR) hierbij?

Bij flexibele arbeid kan het enerzijds gaan om het ter beschikking stellen van arbeidskrachten, zoals bij uitzenden en payrollen, anderzijds om bijvoorbeeld contracting. Welke vorm van flexibele arbeid de bestuurder het beste kan inzetten, verschilt per situatie.

Als je de verschillen tussen uitzenden, payrollen en contracting kent, kun je beter beoordelen of de gekoz


Dit verdiepingsartikel is geschreven door Maxime van Dort, advocaat bij TaylorWessing, e-mail: m.vandort@taylorwessing.com