Hypotheekrenteaftrek voor bestaande leningen

18 september 2012 | Door redactie

Er komen geen extra vereisten voor de hypotheekrenteaftrek van bestaande leningen. Van een bestaande lening is in ieder geval sprake als het gaat om een lening die op 31 december 2012 al bestond. In het overgangsrecht zijn hierop nog wel twee aanvullingen en een beperking opgenomen.

Voor bestaande leningen kunt u na 31 december 2012 dus nog gewoon profiteren van de hypotheekrenteaftrek. Het begrip ‘bestaande lening’ is in het overgangsrecht verder uitgebreid voor de volgende situaties:

  • U heeft in 2012 een eigen woning verkocht en pas in 2013 weer een woning gekocht. In de tussentijd heeft u bijvoorbeeld een andere woning gehuurd. Op 31 december is er dan geen bestaande schuld. De bestaande eigenwoningschuld is dan het bedrag van de schuld net vóór de verkoop van de woning in 20