U kunt niet meer zonder internet op uw werk. Maar betekent dat ook dat u daar uw Facebook-pagina moet kunnen bekijken en dat u uw privé e-mail moet kunnen checken? Als uw manager regels wil opstellen voor internet- en e-mailgebruik op de werkvloer, zal hij die moeten vastleggen in een privacyprotocol. Daarbij is hij zelf ook gebonden aan regels.
Internet op de werkvloer brengt natuurlijk ook risico’s met zich mee. Een privacybeleid mag dus eigenlijk niet meer ontbreken in deze tijd van social media. Er zijn wel een paar regels waar de werkgever zich aan moet houden bij het opstellen en handhaven van een privacyprotocol.
Zoals u ziet, mogen bepaalde zaken wel in het privacybeleid worden opgenomen, maar mag uw werkgever ze alleen onder strenge voorwaarden in de praktijk uitvoeren. De privacy van medewerkers mag namelijk niet zomaar geschonden worden. De bovenstaande punten zijn natuurlijk maar een greep uit de regels waar u mee te maken kunt krijgen. Op de website van FNV Bondgenoten vindt u een voorbeeldprotocol dat u kunt downloaden. Houd het privacybeleid zelf goed tegen het licht en zorg dat de OR erbij betrokken wordt.