Mag werkgever het gebruik van mobiele telefoon tijdens werk verbieden?

Mag de werkgever een verbod opleggen voor het gebruik (in het bezit hebben) van de mobiele telefoon tijdens werkzaamheden op een bepaalde afdeling? 

Antwoord

15 november 2016

Op grond van artikel 7:660 BW is een werknemer verplicht zich te houden aan voorschriften van de werkgever omtrent het verrichten van arbeid. De werkgever heeft dus een instructierecht zodat het verbieden van het gebruik van de mobiele telefoon op de betreffende afdeling geoorloofd kan zijn.

Gerelateerd aan dit antwoord

Laatst toegevoegd

  • Hoe pak ik een wisselgesprek aan?

    Als u een wisselgesprek krijgt, is het niet netjes de eerste beller gelijk weg te drukken om vervolgens met de tweede beller in gesprek te gaan. Degene die het eerste...

  • Wat is VoIP?

    De afkorting staat voor Voice over Internet Protocol en het is de benaming voor telefonie via internet. Men spreekt ook wel over internetbellen, al is dat strikt genomen...

Meest gelezen

E-learningcursussen

  • Telefoneren
    • Videocollege 12 minuten

    Tussen privé telefoneren en zakelijk telefoneren zit een groot verschil. Zakelijk gezien voelen veel mensen zich onzeker. Deze cursus leert u om een goed en zakelijk telefoongesprek...

Heeft u een vraag over Telefoneren?

Bouke van Kleef

Innovatiecoaches, trainers, adviseurs, huisstijlspecialisten en programmeurs

AVK
Adviseur is nu beschikbaar