Vraag & antwoord

Heeft de PVT instemmingsrecht bij een nieuw contract met de arbodienst?

Arbodienst | 26-07-2019

Het contract met de arbodienst moet worden verlengd en aangepast aan de eisen van de Arbowet. Heeft de PVT hierbij instemmingsrecht? Artikel 35c WOR gaat over de bevoegdheden...

Kan een COR-lid na einde OR-lidmaatschap COR-lid blijven?

Centrale ondernemingsraad (COR) | 22-07-2019

Onze COR is samengesteld door en uit vier raden. Een COR-lid heeft zijn OR-lidmaatschap beëindigd maar wil COR-lid blijven. Kan dat? Artikel 34 WOR gaat over de...

Hoe hoog is de boete voor het niet nakomen van instellingsplicht OR?

Wet op de ondernemingsraden (WOR) | 22-07-2019

Onze organisatie met ruim 150 werknemers op één locatie heeft geen OR terwijl dat wel wettelijk verplicht is. Hoe hoog kan de boete zijn voor zo’n...

Is een personeelsvertegenwoordiging verplicht bij 21 werknemers?

Personeelsvertegenwoordiging (PVT) | 22-07-2019

We hebben 21 werknemers in dienst. Zijn we nu verplicht om een personeelsvertegenwoordiging (PVT) aan te wijzen of hoeft dat niet omdat we minder dan 25 werknemers hebben?...

Kan de OR een klacht indienen bij Inspectie SZW?

Inspectie SZW | 22-07-2019

Onze ondernemingsraad stelt over een kwestie te gaan klagen bij Inspectie SZW. Inspectie SZW zou in dat geval verplicht zijn om een onderzoek in te stellen. Klopt dat?...