Als OR-lid weet je natuurlijk dat de OR overleg-, informatie-, advies- en instemmingsrechten heeft. Ook al ken je de exacte invulling van die rechten niet uit je hoofd, je weet vermoedelijk wel waar je deze rechten in de Wet op de ondernemingsraden (WOR) kunt vinden. Maar weet je ook dat het mogelijk is om de bevoegdheden van de OR uit te breiden, en dat dit misschien voor een aantal onderwerpen zelfs ook is gebeurd? Daarover gaat artikel 32 WOR!
Artikel 32 WOR noemt twee bronnen voor extra medezeggenschapsrechten: de cao en de ondernemingsovereenkomst (ook wel 'convenant' genoemd). Daarnaast zijn er nog andere wetten die de OR extra bevoegdheden toekennen.
Het eerste lid van artikel 32 WOR bepaalt dat de cao aan de OR extra bevoegdheden kan toekennen (artikel). De uitbreiding geldt dan alleen voor de ondernemingsraden van de organisaties die onder die cao vallen. Zodra de (nieuwe) cao zo’n bepaling intrekt, vervalt dit recht weer. Hetzelfde geldt voor publiekrechtelijke regelingen van arbeidsvoorwaarden, zoals die zich voordoen bij overheden en zelfstandige bestuursorganen.
Daarnaast kent de W