Over welke termijn moet ik aangifte BTW doen?

29 januari 2020

Over welke termijn moet ik aangifte BTW doen, per maand, kwartaal of jaar?

Nadat u zich als ondernemer heeft aangemeld, ontvangt u een brief van de Belastingdienst waarin staat over welk tijdvak u aangifte moet doen. Dit is meestal per kwartaal.

Als u per maand aangifte wilt doen, kunt u hierom verzoeken met een brief aan uw belastingkantoor. De Belastingdienst kan u echter ook verplichten om maandelijks aangifte te doen, bijvoorbeeld als hij uw aangifte of betaling een paar keer niet op tijd heeft ontvangen.

U kunt ook verzoeken om per jaar aangifte te doen. U moet dan voldoen aan de volgende voorwaarden:

  • U betaalt per jaar minder dan € 1.883 BTW.
  • U heeft geen vergunning artikel 23 (waarbij u bij import de BTW niet bij de douane hoeft te betalen maar bij de BTW-aangifte)
  • U bent een natuurlijk persoon (eenmanszaak) of een combinatie van natuurlijke personen (bijvoorbeeld een maatschap of vof)
  • U verricht per jaar voor minder dan € 10.000 aan intracommunautaire leveringen en diensten.
  • Per jaar is het bedrag van uw intracommunautaire verwervingen minder dan € 10.000.