Initiatiefwet wijziging WOR: gelijk loon m/v

11 maart 2016 | Door redactie

De ondernemingsraad moet meer mogelijkheden krijgen om de beloningsverschillen tussen mannen en vrouwen aan te pakken. Daarom heeft PvdA-Kamerlid Yücel een initiatiefvoorstel ingediend waardoor de OR instemmingsrecht moet krijgen als de werkgever hiervoor maatregelen wil treffen.

Vrouwen verdienen volgens Kamerlid Yücel nog steeds  17% minder dan mannen in eenzelfde functie. In 2013 bestond het idee al om de OR hierbij een grotere rol te geven. In 2014 is er een voorstel ingediend en na de verwerking van het advies van de Raad van State, heeft kamerlid Yücel nu een initiatiefvoorstel ingediend.

Wet op de ondernemingsraden uitgebreid

Door het initiatiefvoorstel (pdf) zou artikel 27 van de Wet op de ondernemingsraden een extra lid krijgen. Artikel 27 lid 1m geeft de OR dan i