Fiscus: nu zijn we nog coulant met schuldenakkoord
De Belastingdienst roept ondernemers zelf op om nog snel gebruik te maken van de huidige coulance van de dienst. Tot 1 oktober 2023 stelt de fiscus zich namelijk relatief bescheiden op als een ondernemer een saneringsakkoord wil sluiten met schuldeisers, bijvoorbeeld vanwege opgelopen uitgestelde belastingschulden.
Veel ondernemers torsen nog een schuld mee vanuit de coronacrisis, toen er gretig gebruikgemaakt is van het uitstel van belastingbetaling. Maar dat uitstel is verleden tijd, en dus drukt de aflossing van de openstaande belastingschuld op de bedrijfsvoering. In totaal moet het bedrijfsleven nog voor miljarden aan schuld terugbetalen.
Akkoord sluiten met schuldeisers
De meeste ondernemers zijn redelijk op schema met de aflossing, maar uit cijfers van het ministerie van Financiën blijkt dat een groep va