Mystery guest welkom maar camera niet
Werkgevers zetten wel eens mystery guests in om de kwaliteit van hun werknemers en de dienstverlening te beoordelen. Uw OR heeft instemmingsrecht op het beleid rondom personeelsbeoordeling. Toch is het niet zeker dat u ook daadwerkelijk iets heeft te zeggen over de inzet van die mystery guests. Dat blijkt uit recente rechtspraak.
Een OR van een vervoersbedrijf was naar de kantonrechter gestapt omdat de organisatie soms mystery guests inzette om mee te rijden met de buschauffeurs en ze te beoordelen op rijvaardigheid en gedrag. Dit zou instemmingsplichtig zijn omdat de werknemers werden beoordeeld.
De inzet van mystery guests vond al plaats sinds 2010 en was slechts zeven keer voorgekomen sinds die tijd. Ook kwam er door de beoordeling van de mystery guests geen wijziging van de bestaande beoordelingsformulieren. Om die redenen oo