Te late aanvraag WIA: consequentie voor de werkgever?

21 augustus 2022

We hebben een arbeidsongeschikte werknemer die bijna aan het einde van zijn wachttijd van 104 weken zit. Hij moet nu een WIA-uitkering aanvragen, maar neemt daartoe nog geen actie. Kan dit gevolgen hebben voor ons, als werkgever?

De hoofdregel is dat de werkgever loon door moet betalen voor de tijd dat de werknemer te laat is met het aanvragen van een WIA-uitkering. Dat staat in artikel 7:629 lid 11 sub a BW

Met een gratis account kunt u verder lezen


Al een account? Log in.

Kies een wachtwoord van tenminste 8 tekens.

Vul wee keer hetzelfde wachtwoord in.

Vul uw organisatie in.